Je obecně známo,že ke zvýšení svých příjmů musí člověk pro začátek zvýšit jejich výši na podvědomé úrovni. Všichni to vědí, ale podle výsledků soudě to málo kdo uplatní v praxi. Není to žádné překvapení, vždyť teoretická znalost problému je jedno a praktická realizace něco zcela jiného.
Pokusíme si poradit s tím, jakým způsobem je možno v praxi využívat podobné znalosti a způsob myšlení, aby člověk bez zvláštní námahy získal velký příjem. K dosažení stanoveného finančního cíle je nutné postupně vykonat řadu věcí podle dole uvedeného pořadí.
1. Je třeba vzít papír a napsat na něj sumu, kterou chce člověk dostávat za půl roku, za rok, za pět let.
2. Dále je třeba čísla říci nahlas, ale ne jen tak obyčejně, ale zformulovat je jako přání, aby všem kolem (pokud by někdo byl přítomen) bylo srozumitelně jasné, že právě toto si přeje tento člověk. Příklad takové věty: „Chci do 20. května tohoto roku bez námahy a s potěšením vydělat 50 tisíc korun.“ Tuto větu je třeba opakovat co možná nejčastěji (ne už nahlas, ale pro sebe). Můžete si větu vytisknout nebo napsat na papír a pověsit v bytě na takové místo, kde ji často budete mít na očích.
3. Nyní je třeba vymyslet a napsat minimálně 10 variant způsobu zvýšení svého příjmu. Můžete sem zařadit jak tradiční cesty (například vedlejší výdělek), tak způsoby ne příliš reálné. Děláte to nikoli proto, abyste našli skutečně reálný způsob příjmu, ale abyste si naplno uvědomili sám úmysl vydělat více.
4. Musíte si udělat radost. Koupit si to, na co vám nikdy nezbývaly peníze. Nebo něco, co se vždycky zdálo zbytečným výdajem. Anebo takovou věc, jejíž pořízení se zdálo být nedovoleným přepychem (ačkoli úspory by vám na ni tak akorát stačily). Tímto způsobem můžete odblokovat plynutí peněz.
5. Pokud chce někdo ustavičně šetřit nebo ukládat prostředky, je dobré zamyslet se nad cílem takového jednání. Šetřit peníze „pro případ zchudnutí“ nebo „úpadku“ v žádném případě nelze. Pro případ ztráty zaměstnání je možné uložit nějakou sumu, ale ani to není příliš správné. Šetřit a ukládat je jistě možné. Ale je třeba to dělat správným způsobem: cílevědomě a s potěšením. Hlavní slovo tady je: potěšení. Má li vám šetření kazit náladu, je lepší vůbec nešetřit.
6. Na zvláštní list si zapište všechna známá záporná přísloví, pořekadla a výroky vztahující se k penězům.Rovněž všechny záporné myšlenky spojené s bohatstvím. Každý člověk takové věty zná. Důležité je vybavit si jich co možná nejvíc.
7. Jako protiváhu ke každému negativnímu výroku napište výrok kladný. Poté list podélně rozdělte, zápornou polovinu spalte a kladnou noste při sobě a pravidelně do ní nahlížejte.
8. Vzpomeňte si, jaký vztah k penězům byl ve vaší rodině dříve (u rodičů, babiček apod.). Zkuste se zamyslet, nakolik se tento vztah odrazil ve vašem podvědomí. Všechny negativní zvyky či pravidla je třeba nahradit jinými, vhodnými.
9. Jako jistou variantu si můžete vyrobit koláž s použitím vlastní fotografie (musíte na ní být nepochybně šťastní a plní radosti). Do středu umístíte fotografii peněz a kolem foto předmětů své touhy: krásného domu, jachty, automobilu atd.
10. Velmi důležité je nebát se skutečně velkých peněz a bohatství. Mnozí lidé se ve skutečnosti na podvědomé úrovni bojí stát bohatými. Odborníci tvrdí, že absolutně každý člověk může bez jakékoli námahy získat měsíčně třetinu objemu svého příjmu navíc. A to je minimum, nikoli hraniční částka. Je možné zvyšovat svůj příjem postupně – měsíc od měsíce. Neustále provádět výše uvedené manipulace a získávat nové zdroje příjmů.
Ve skutečnosti může každý člověk získat peníze po svém. Důležité je naslouchat, co nám napovídá náš vnitřní hlas. Někdy nám diktuje vlastní postupy, které mohou být mnohem účinnější, než rady odborníků.
Je důležité přijmout jako fakt, že vydělat velkou sumu peněz je možné v každé situaci, v každém státě. Nemá smysl naříkat a stěžovat si na nedostatek peněz. Je třeba se pevně rozhodnout a dovolit sobě samému stát se bohatým a užívat si všech těch požitků, které si zaslouží každý člověk. Každý musí mít rád sám sebe, rozmazlovat se a hýčkat.
A také je třeba si zapamatovat, že každý vydělává přesně tolik, kolik sám sobě dovolí.
6 pravidel jak si vzít půjčku a nedostat se do potíží
9 kroků k dosažení ohromujícího úspěchu
Umění srovnat si priority – nejdůležitější dovednost