Už od malička jsem tak nějak cítila, že když si něco přejete, opravdu, od srdce, tak se vám to splní. V životě jsem měla už hodně přání a některé z nich se vyplnili. Začala jsem se tedy zajímat o to, jestli existuje nějaká věc, třeba nějaká Vyšší moc, která by mi přání splnila.
Postupem času jsem ale přišla na to, že když jsem si něco přála a to přání vycházelo ze strachu nebo ze vzteku jako třeba: „Ať už mám práci. Ať už to auto jede. Ať už máme peníze. Ať už potkám člověka, který mi pomůže.“, tak jsem častokrát narážela na to, že se to přání splnilo, ale tak nějak jinak, než jsem si myslela. Nebo se přání opozdilo a nebo se vůbec nesplnilo. A já byla naštvaná a propadala bezmoci. Práci jsem si třeba našla, ale nebyla jsem tam spokojená. Peníze moc nepřicházeli a lidi, co jsem potkávala byli tak nějak naladění na jinou vlnu, než jsem chtěla. Čím to tedy bylo?
Zjistila jsem, že když si něco přejte a vaše vnitřní pocity jsou negativní, tak se vám to samozřejmě i v negativní obrátí. Když vysíláte tlak a zoufalství, tak i ty okolnosti si do života začnete přitahovat přesně takové. Naše vnitřní nastavení působí jako magnet a to tak, že když si něco až moc přejeme a lpíme na tom, tak si splnění přání zbytečně oddalujeme. Jak ale udělat to, abyste si přáli a byli přitom smíření s tím, že to tak vyjde a že to bude příjemné, když se nacházíte v situaci, která si žádá rychlé řešení?
Nechala jsem se inspirovat knihou „Jak si správně přát“ od Pierra Franckha. Tak třeba inspiruje i vás. Autor knihy krásně popisuje, co je třeba udělat, abyste byli spokojení a šťastní a věděli, že cokoliv si přejete se splní.
7 pravidel, jak uskutečnit své sny
1. Prostě začněte
Pierre v knize popisuje, že aby se začalo přání uskutečňovat a plnit, je zapotřebí přesvědčit mozek, že to funguje. Takže prostě začněte. A začněte s těmi nejjednoduššími věcmi. Třeba parkovací místo. Než vyjedete na místo určení, představte si, že je tam pro vás právě určené jedno parkovací místo a čeká na vás. Nebo, příklad, který se potvrdil mě. Byla jsem na svatební hostině, kde nebyly klasické řízky. A tak jsem společně se svou sestřičkou vyslala přání, že bychom si rády daly řízky. Pod dlouhém sezení u stolu jsme se šly projít do lesa. A jen, co jsme se vrátily z procházky, tak nám na hostině přímo před našimi zraky přistály řízky na stole. Takže prostě začněte. S čímkoliv maličkým.
2. Správně formulujte
Nevytvářejte stav, kdy něco chcete, ale stav, kdy to již existuje. Klasickým příkladem je: „Chci být bohatý.“ Tímto přáním vytváříme stav, kdy chceme být bohatí a ten stav se nachází stále jen v budoucnosti. My si potřebujeme vtáhnout budoucnost do přítomnosti. To znamená, že ať se nacházíte v jakékoliv životní situaci, tak si říkejte: „Jsem bohatý.“ Protože to, co si přejeme, už máme. Nepoužívejte ani slova ne, nechci nebo nikdy. Protože právě strach přitahuje přesně ty události, kterým se chceme vyhnout.
3. Poděkujte
Když poděkujeme předem za splněné přání, tak tím dáváme najevo, že se přání již plní a násobí to, co si přejeme. Dělejte také „jakoby“ již přání existovalo. Nejde o to, že máte začít rozhazovat peníze a nakupovat jako šílení. Jde o ten vnitřní pocit bohatství. Uvědomit si, že mám vše, co potřebuji.
4. Ukažte rozumu, že to funguje
Nic není tak, jak to vidíme. Naše fantazie působí jako velmi mocný nástroj. Když si dokážeme představit to, co si přejeme, tak to dokážeme vtáhnout i do našeho života. Dříve či později. Ale vtáhneme. Stačí začít s malými přáními a po jejich vyplnění vždy poslat rozumu úkon: „Koukej, ono to funguje.“ Upevňovat si víru v to, že zhmotňování přání existuje a funguje.
5. Víra a důvěra
Pochyby jsou rovněž zcela nepochybným přáním. Jak si udržet víru a naději? Prostě se soustřeďte na to, že své přání jste již poslali a pohlížíte na něj jako již dávno splněné. To je úleva vědět, že se nemusíme bát, protože naše přání je již na cestě k nám. Důvěřujte, že ať se děje zrovna cokoliv, tak to, co k vám přijde bude přesně v tu pravou chvíli, kdy to budete opravdu nejméně čekat. A zkuste si přání napsat. Psaní přání působí jako dopis Vyšší moci. Napsat. Odeslat. A čekat na odpověď.
6. Buďte připraveni na náhody
Neočekávejte přespříliš často. Nekoukejte na hodinky. Nekoukejte do diaře. Začněte si všímat malých znamení, že přání je na cestě k vám. Vaše intuice vám řekne, kdy a v jaké formě přání obdržíte. Někdy je ta cesta k vám až velmi překvapující. Někdy se sami budete divit. Vesmír totiž doručuje překvapivými způsoby.
7. Najděte ta skutečná přání
Víte, která přání jsou pro vás vhodná? Někdy si totiž přejeme až moc velké sousto, které když by přišlo, tak bysme ho nedokázali přijmout. Představte si, že byste opravdu vyhráli balík peněz. Nebo na půl roku odjeli na Havaj. Opravdu by vás to učinilo v tento moment šťastnými? Kolikrát se totiž může stát, že na naše přání nejsme ještě dostatečně zralí, a tak vesmír čeká na vhodnější situaci, kdy nám přání splní.
„Sny se uskutečňují. Každý den, každou minutu, každou vteřinu. Neustále si něco přejeme. Vědomě nebo nevědomě. Ať už tomu věříme nebo ne. Něco si přejeme, dokonce i když to nechceme. Co si přejete vy? Co se má uskutečnit ve vašem životě?“
Z knihy „Jak si správně přát“ od Pierra Franckha.
Autorka: Bc. Martina Kulichová
Jak funguje seznam přání
Formulace přání — metoda plnící vaše sny