S ohledem na ekosystém lofotského souostroví se Norsko rozhodlo neprovádět ropné vrty na Lofotech, ačkoli tam byly zjištěny zásoby ropy v hodnotě 53 miliard dolarů.
Žena stojící v čele distriktu Dedza v centrálním Malawi Theresa Kachindamoto zabránila téměř třem a půl tisíce sňatků neplnoletých dívek a umožnila jejich návrat do školy.
Švédští dárci krve dostávají SMS vyjadřující díky pokaždé, když krev, kterou darovali, zachrání něčí život.
Thajské supermarkety začaly zakoupené zboží místo do plastů balit do banánových listů.
Nizozemí je od roku 2019 první zemí světa bez toulavých psů. Od přelomu století byl prováděn odchyt, očkování a sterilizace toulavých psů. Zároveň byla zavedena pokuta až 15 tisíc euro pro každého, kdo by psa vyhnal. Za nákup psa se platí daň. Pokud se však někdo ujme psa z útulku, je to zdarma.
V Jižní Koreji jsou organizovány taneční večírky pro lidi starší pětašedesáti let. Je to jedno z opatření boje proti osamělosti a demenci.
V Římě můžete za lístek do metra zaplatit plastovými lahvemi. Tímto způsobem už bylo sebráno 350 tisíc lahví.
Kalifornie omezuje prodej psů, koček a králíků ve specializovaných obchodech. Usiluje touto cestou o to, aby si lidé brali zvířata z útulků.
Pěstitelé rýže na celém světě začínají na polích místo pesticidů používat kachny. Ty zbavují rostlinky hmyzu a vyzobávají plevel, přičemž rýži nechávají být.
Kanada přijala zákon zakazující využívání kosatek a delfínů v zábavním průmyslu.
V Nizozemí jsou střechy autobusových zastávek osazovány květinami a rostlinami vhodnými pro včelí pastvu.
Jako první země světa uzákonil Island v roce 2017 rovnost platů žen a mužů ve všech firmách, které mají 25 a více zaměstnanců. Do roku 2022 bude tato povinnost platit i pro nejmenší rodinné firmy.
Německé cirkusy používají místo zvířat jejich hologramy, aby tak skoncovaly s využíváním zvířat v cirkusových programech.
Podvodní roboti RangerBot a LarvalBot zachraňují korály Velké útesové bariéry při australském pobřeží. RangerBot vyhledává a ničí hvězdice, které korály požírají, LarvalBot osévá příhodné úseky dna larvami nových korálů.
S cílem snížení počtu sebevražd byla ve Švédsku založena první psychiatrická pohotovost na světě.
4855 lidí v anglickém Worcesteru stálo celé hodiny v dešti ve frontě, aby odevzdali krev k rozboru kmenových buněk. Cílem byla záchrana života pětiletého chlapce trpícího vzácným onemocněním krve.
Indická vesnice Piplantri v Rádžastánu u příležitosti narození každého děvčátka vysazuje 111 stromů. Vysazeno bylo už téměř 350 tisíc stromů.
Díky zákazu lovu keporkaků vzrostla populace těchto vzácných zvířat z několika set na 25 tisíc kusů.
Nizozemí vybudovalo pět umělých ostrovů určených k uchování vzácných ptáků a rostlin. Po dvou letech na nich sídlí 30 tisíc ptáků a roste 127 druhů rostlin.
Na základě pozorování ze satelitů NASA uvádí, že svět je ve srovnání s 90. léty zelenější, a to díky ambicióznímu plánu výsadby stromů realizovanému v Číně a zemědělskému rostlinářství v Číně a Indii.
Od roku 1994 se počet sebevražd celosvětově snížil o 38 procent, což představuje kolem čtyř milionů lidských životů. Nejvíce poklesla sebevražednost v Rusku a v Jižní Koreji.
Dmitrij Černyšev
Důležitý prvek trvalých a efektivních životních proměn
Zákon přitažení lásky