Hledejte v sobě to nejlepší
V každém z nás existuje jeho lepší „já“. Vlivem špatných zkušeností se může schovávat někde hluboko. Ukrývat se může i proto, že nám někdo ublížil. Avšak nikam se neztratilo a kdykoli ho můžeme přivést na „světlo boží“.
Dělejte chyby
Omyly jsou nevyhnutelnou součástí života každého člověka, a to velmi důležitou součástí. Pokud chyby chápeme jako katastrofu, zbavujeme sami sebe šance realizovat vlastní potenciál. Naopak, pokud chyby pokládáme za dobrý zdroj poučení, odkrýváme v sobě nové možnosti učení a růstu. Není to nic nového, už klasikové věděli, že „Chybování je lidské“ a „Chybami se člověk učí“.
Všímejte si krásy u jiných lidí
K lidem se chováme pragmaticky, všímáme si u nich především toho, co nám může být prospěšné. Co se změní, jestliže se pokusíte vidět v každém člověku osobnost a ne pouhou možnost dosažení vlastních cílů? Uvidíte vnitřní krásu lidí a svět se vám bude zdát mnohem lepším místem.
Méně hluku
Hluk se stal neoddělitelnou součástí života, doonce trpíme, když není přítomen. Výzkumy však prokazují, že za tuto neustálou sluchovou stimulaciplatíme vysokou cenu. Ticho je pro zdravý rozvoj fyzického a rozumového potenciálu a pro celkový blahodárný vývoj nezbytné. Zbavte se alespoň části hluku.
Žijte tady a teď
Ztrácíme velmi mnoho času přemítáním „A co kdyby…?“. Nemálo času ztrácíme rovněž myšlenkami na minulost, na nepříjemné události, na vztahy, které se nepovedly. Můžete si vybrat, zda zůstanete otroky minulosti nebo budoucnosti, anebo budete žít a užívat si naplno současného života.
Co má význam?
Uvědomte si, co má pro vás skutečně význam. Může to být vaše dítě, blízký přítel, zaměstnání, domácí záležitosti. Může to být možnost přivonět ke kvetoucí snítce keře, ochutnat sladkost ovoce, poslechnout si symfonii, cítit lásku. Nezapomínejte na to nejcennější, co máte. Je dobré být si vědom svého velikého štěstí.
Sedm psychologických pravidel, která bychom měli znát
Jak všechno změnit