Upozorňujeme předem, že informace, kterou si dále přečtete, může převrátit vaše myšlení vzhůru nohama, a to nezávisle na vašem přání. Proto doporučujeme než budete číst dál se pořádně soustředit a zapojit veškerou svoji pozornost.
Na co myslíte před spaním? Jaké myšlenky vám poletují hlavou?
Vsadili bychom se, že nemáte tušení, že to, jak se ráno budete cítit, závisí na tom, na co myslíte přd spaním. To, na co myslíte před spaním, v podstatě určuje vaši budoucnost a modeluje váš zítřejší život.
Je to jako dominový efekt. Myšlenková řetězová reakce vytváří v mozku neuronové řetězce. Během osmihodinového spánku probíhá v hlavě zpracování informací, o kterých nemáte ani tušení. Řečeno hodně zjednodušeně zatím co vy spíte, probíhá ve vašem mozku proces určující vaše zítřejší bytí. Na tomto procesu závisí:
— jak se budete zítra cítit
— budete-li vyspalí nebo ne
— jakou budete mít náladu
— kolik budete mít energie
— jak bude regenerovat váš organismus – rychle nebo pomalu
— co budete dělat ráno, v průběhu dne a večer
Až se probudíte, budete si na sto procent jisti, že řídíte sami sebe, že to vy rozhodujete. Budete se však mýlit. Protože všechno už bylo rozhodnuto za vás. Během osmi hodin spánku se uložil program, kterého se budete během dne držet a od kterého se odchýlíte jenom tehdy, pokud do vašeho obvyklého uměřeného způsobu života vtrhne nečekaná událost, která není součástí programu.
Když se děje něco mimořádného, program selhává, mozek se během zlomků vteřiny přeprogramuje a začíná hledat východisko z neobvyklé situace.
Podstata však není v tom.
Důležité je, že to, na co myslíte před spaním, má velký význam pro vaši budoucnost.
Největším problémem je lidská nevědomost. Člověk obvykle neví, jak funguje mozek, necítí vlastní myšlení, a vůbec o sobě ví hrozně málo kromě váhy, výšky, počtu prstů na nohou a na rukou a ještě snad obvodu hrudníku.
Proto se s ním všechno děje jaksi samospádem. Před spaním myslí na svoje problémy, hledá cesty k jejich řešení, sní o něčem nesplnitelném. Ráno pak vstane a začíná nový den. Který ovšem byl vymodelován už během noci.
Během spánku například mozek do nejmenších podrobností probírá budoucí den. Možné setkání s bývalou partnerkou, odpojení teplé vody v domě, pád meteoritu, otravu jídlem nebo náhodný sex. Všechno do nejmenších podrobností. Mozek probírá všechny možné situace. Vychází z těch nejpravděpodobnějších, když vám ráno přidělí váš stav.
Pokud program «viděl», že je pro vás vhodnější být roztržitý, budete roztržití. Pakliže program potřebuje, abyste byli svěží a radovali se ze života, budete svěží a pocítíte příliv životní radosti. Nezáleží to na vašem přání.
Mozek rozhoduje o evoluci
Nejdůležitější pro mozek a program určující vaši budoucnost je nejlepší způsob přežití. Ovšem za jedné podmínky. Že mozek se domnívá, že jste pro evoluci potřební.
Pokud se mozek domnívá, že se evoluci ničím nehodíte, zapojuje program destrukce. Začínáte ničit svůj vlastní život. Tělo se nedokáže samo zabít, mozek biologický čas počítá v jiných parametrech. Zkrátka rychleji stárnete, jste více nemocní. Jak to zařídit, abyste stárli rychleji a více marodili? Velmi jednoduše. Dodá se vám špatná nálada, nic se vám nikdy nebude dařit. Nikdy nebudete na správném místě ve správný čas, budete mít sklony k pití. Pro maličkosti se budete nervovat. Váš mozek vás pomalu zabíjí.
Pro mozek by možná bylo jednodušší zabít vás rychleji, říkáte si, že ano? Například vypojit vaši pozornost na silnici nebo na přechodu pro chodce. Evoluce však využívá i bezcenné zdroje. Potřebuje takzvané palivo. Někdo musí pečovat o vnuky, někdo musí dělat nepříjemné práce. Někdo na sebe musí stahovat veškerou temnotu negativní energie z prostoru. Někdo musí být nárazníkem mezi agresivním prostředím a cennými zdroji vývoje druhu.
Vypadá to hodně zamotaně, ale to se jenom tak zdá. Příčina tkví ve vaší nevědomosti. Kdybyste méně koukali na seriály nebo vysedávali na sociálních sítích a věnovali se více poznávání své vlastní vnitřní podstaty, připadalo by vám to všecko evidentní. Věděli byste, že důležité je úplně všechno. Každá maličkost a každá sebemenší myšlenka poletující vám v hlavě. Úplně každá!
Jak je stanoven program? Co tvoří jeho denní základ?
Odpověď je velice jednoduchá. Základem všeho jsou vaše myšlenky před spaním. To, na co myslíte před spaním, je pro mozek potravou. To, čím jste, je buď cenným zdrojem pro vývoj světa, nebo bezcenným produktem.
Musíme rovnou napsat, že myšlenky nevznikají ve chvíli, kdy po ulehnutí na něco myslíte, ale když upadnete do spánku, v jeho první fázi, kdy už proud vlastních myšlenek nekontrolujete. Proudí si jak chtějí, jedna za druhou. Během pár vteřin propluje celý den, a právě to je základ. To je to hlavní.
Pokud dodržujete praxi uvědomělého snění, můžete program tvořit sami. V základním spánku potvrzujete starý program. Pokud je nám známo, každý, kdo alespoň jednou řídil svůj spánek, zlepšil určitým způsobem vlastní život. Ti, kdo se ze spaní často budili, se kardinálním způsobem měnili sami. Až k nepoznání.
Takže na co bychom tedy měli myslet před spaním? Existují tři důležitá pravidla. Nejsou nijak složitá. Zkuste je před spaním uplatnit. Efekt pocítíte hned následující den. Všechno bude lehčí, hlava bude jasná.
Tak či onak budou tato pravidla působit jako vylučovací metoda.
1. Klid
Nejdůležitějším pravidlem je právě klid. Nemusíte nic zkoušet. Stačí odpojit veškeré emoce. Kladné stejně jako záporné.
Mozek může vaše kladné emoce vnímat jako slabost. Nijak si před spaním nezvedejte náladu. A nedoporučujeme vám snít. Emoce určují vaše myšlenky v první fázi spánku. Pokud jste klidní a rozvážní, program jako výchozí orientační bod zvolí čistý list. Jednoduše řečeno, mozek vás na zítřek programuje k jednání podle vývoje situace. A dodává k tomu vašemu organismu doplňující sílu.
2. Nepřítomnost myšlenek
Vynasnažte se na nic nemyslet. Vůbec nemyslet. Odpojte ustavičný vnitřní dialog a poslouchejte ticho. Ticho má svůj zvuk a budete-li mu často naslouchat, naučíte se poznat, jak zní. Je to krásné.
Ve spánku, během analýzy uplynulého dne, způsobí absence myšlenek před spaním výpadek programu. Pro mozek je to patová situace. Pro něj zkrátka a jednoduše myšlenky nemohou nebýt. Proto dochází k výpadku programu a jeho přenesení na další noc. Ráno se budete cítit skvěle a budete velmi svěží!
3. Uvolnění
Když uléháme, záda, ruce ani nohy nejsou dokonale uvolněné. To můžete sami cítit. Až si lehnete, snažte se dokonale uvolnit. Když se budete cítit uvolnění, vynasnažte se uvolnit ještě více. Buďte ještě vláčnější. Poddajnější. Dál a dál tento stav prohlubujte. Budete se sami divit, jak moc napnuté vaše tělo bylo. Každý z nás usíná ve stavu značného tělesného napětí. V důsledku toho se nám pak dostává napjatých dnů.
V zásadě to stačí. Důkladně se uvolnit.
Zapamatujte si, na co máte myslet před spaním.
1. Zbavit se emocí a dojmů.
2. Zahnat myšlenky.
3. Zbavit se tělesného napětí.
Když tato tři pravidla dodržíte, když před spaním budete kontrolovat svoje myšlenky, tělo a stav, stanete se sami programem. Mozek začne pracovat „dovnitř“, začne pracovat na vás. Ráno se budete budit svěží a plní energie. A co je hlavní – budete cítit čilost rozumu, kterou jste dosud nikdy nepoznali. Budete mít pocit, že mozek vám pracuje na sto procent a v životě se všechno začíná dařit.
Jak nepodléhat cizím emocím?
Jednoduché zásady programování emocionálních stavů