Psychologové prohlašují, že aby člověk dosáhl toho, o co usiluje, nemusí se narodit zrovna jako šťastlivec. Stačí osvojit si a denně praktikovat „technologii úspěchu“. Chceme se s vámi o ni podělit v našem článku.
Pan Úspěch má rád usměvavé lidi. Podmračený bručoun v životě moc radosti a štěstí nezíská. Mnoho lidí si říká: „Nejdřív chci úspěch a pak se můžu radovat“. Zákony Vesmíru však fungují poněkud jinak. Pokud si člověk přeje svůj život zlepšit a usmívá se vstříc pozitivním změnám, určitě k nim dojde. Samozřejmě není nijak snadné transformovat bručouna a pesimistu do pozitivně naladěného miláčka osudu. Odborníci radí po dobu jednoho měsíce každý den „držet“ úsměv. Začít je nejlepší pětiminutovým tréninkem a postupně čas „uvědomělé radosti“ prodlužovat až na hodinu denně.
Jak poznat, že změny k lepšímu už začaly?
Jestliže nás důvěrní přátelé přestanou při setkání poznávat a náš vlastní obraz v zrcadle nás příjemně překvapuje, znamená to, že čas „uvědomělé radosti“ nebyl vynaložen zbytečně.
Optimista hledá ve všem důvod k radosti. A radost na sebe nenechá dlouho čekat. V životě každého člověka někdy dochází ke změnám vyžadujícím odříznout se od navyklého způsobu života, zříci se něčeho důležitého a znovu si stanovit priority. Je-li do víru nepříjemností vtažen optimista, najde docela určitě způsob, jak zachytit nové pozitivní události. Může to být cokoli: možnost začít znovu od nuly podnikat, nebo si třeba osvojit prostřednictvím internetu novou profesi.
Vždycky získává ten, kdo toho chce hodně. Přání musí být mnoho a každé z nich je třeba napsat na zvláštní list papíru. Čím více požadavků, mají zato psychologové, tím větší pravděpodobnost jejich naplnění. Je to otázka jednoduché aritmetiky.
Volbu cíle neprovádí hlava, ale tělo. Podvědomí někdy může člověku podsunout cíl někoho jiného. Abychom tomu zabránili, stačí si vybavit pocity, které doprovázely naplnění některého z našich snů. Člověk, kterému se splnil sen, pociťuje zpravidla příval emocí doprovázený touhou po pohybu a hlubokém dechu.
Odborníci radí před výběrem cíle si představit, že se už naplnil, „vidět“ to, po čem jsme toužili, jako něco už existujícího, a analyzovat svoje tělesné reakce.
Život je hra. Opravdu vážně se musíme stavět pouze k takovým věcem, bez kterých se nedá přežít. Ke všemu, co se do této definice nevejde, radí psychologové zaujmout stejný postoj, jako ke hře. Ukončení něčeho obvyklého znamená zároveň počátek něčeho nového. Abychom však mohli něco nového pevně uchopit a správně s tím nakládat, musíme nejprve pustit to staré.
Zákony šťastných vztahů
10 pravidel pro šťastný život